O firmie

Historia

Za każdym razem, kiedy przedstawiam naszą firmę, zadaję sobie pytanie - co z punktu widzenia klienta będzie najistotniejsze? Takie sytuacje są dla mnie wciąż ekscytujące. Jest to okazją do prezentacji pomysłu, konsekwencji działania, doświadczenia i umiejętności przewidywania potrzeb rynku. Sukcesy własne cieszą każdego, ale my najbardziej cieszymy się z sukcesów osiągniętych razem z naszym Klientem. Mam pewność, że przedstawiając się Państwu stwarzamy sobie nawzajem kolejną szansę na wspólny sukces.

Serdecznie zapraszam do współpracy, prezes Paweł Korczak

1987
1992
1994
1996
1997
2000
2002
2005
2006
2009
2010
2012
2015
2016
2018
2019
2020
2023
2024

1987

Rozpoczęcie działalności. Zakup pierwszych maszyn drukujących i rozpoczęcie produkcji. Pierwszy sprzedawany produkt stanowiły metki cenowe oraz urządzenia do ich aplikacji. Ilość zatrudnionych: 3 osoby.

1992

Zakup pierwszej maszyny flexograficznej oraz maszyn konfekcjonujących. Rozszerzenie oferty produktowej o kolorowe etykiety samoprzylepne oraz opakowania miękkie wąskowstęgowe.

1994

Zakup drugiej maszyny flexograficznej typu wodnego. Podwojenie mocy produkcyjnych i zapewnienie ciągłości dostaw w przypadku awarii pierwszego flexo. Ilość zatrudnionych: 10 osób a moce produkcyjne na poziomie 1mln m2 rocznie.

1996

Rozszerzenie oferty o produkty rolowe drukowane w technologii offsetowej, sitodrukowej oraz wzbogacone uszlachetnieniami wykonywanymi w jednym ciągu produkcyjnym poprzez uruchomienie i instalację pierwszej w Polsce maszyny offsetowej hybrydowej.

1997

Instalacja drugiej maszyny offsetowej hybrydowej. Zwiększenie mocy produkcyjnych oraz zapewnienie ciągłości dostaw w przypadku awarii pierwszego offsetu. Ilość zatrudnionych: 24 osoby, a moce produkcyjne na poziomie 2mln m2 rocznie.

2000

Wdrożenie i certyfikacja systemu zarządzania jakością ISO 9002, który w późniejszych latach jest recertyfikowany na ISO 9001:2000 i ISO 9001:2008 i ISO9001:2015

2002

Wprowadzamy do oferty etykiety wielostronicowe typu booklet. Rozwijamy się i rozszerzamy działalność produkcyjną w produkt dostępny dotychczas jedynie w Europie zachodniej.

2005

Rozszerzamy działalność związaną z innowacyjnymi technologiami i wdrażamy do produkcji etykiety z RFID. Dołączamy do nielicznych producentów oferujących aplikację anten RFID do produktów rolowych.

2006

Instalacja maszyny cyfrowej do druku kolorowych etykiet na roli. Druk bez ilości minimalnych i bez form drukarskich powszechnie nazywany drukiem cyfrowym dołącza do oferty COMEX. Ilość zatrudnionych: 76 osób, a moce produkcyjne na poziomie 4mln m2 rocznie.

2009

Kolejną inwestycję wymusza ustawodawca – maszyna do druku wypukłego w języku Braille zostaje zakupiona. W związku z koniecznością wykonania oznaczeń w języku Braille wyrobów naszych klientów farmaceutycznych włączamy zadruk Braille do oferty.

2010

Produkcja surowców samoprzylepnych, łączenie zadrukowanych warstw i produkcja etykiet typu peel off możliwa i dostępna dla naszych klientów. Dodatkowo poprawiamy jakość druku poprzez instalację CTP w dziale przygotowania form.

2012

Maszyna flexograficzna UV oraz jedyna w Polsce i trzecia w Europie kompletna linia do druku anten, aplikacji chipów RFID z sukcesem wdrożona przez dział COMEX RFID.

2015

Zwiększamy moce produkcyjne w etykietach cyfrowych i oferujemy jeszcze lepszą ich jakość. Innowacyjna maszyna cyfrowa typu ink jet UV zdobywa uznanie naszych klientów.

2016

Kolejna maszyna flexograficzna typu UV zostaje zakupiona i rozpoczyna produkcję etykiet. COMEX jest znaną marką i uznanym producentem na polskim i zagranicznym rynku poligraficznym ze 100% udziałem kapitału polskiego. Produkujemy 750mln etykiet rocznie i dostarczając je do ponad 600 klientów. Eksport stanowi 20% przychodów firmy. Ilość zatrudnionych: 95 osób

2018

Podwajamy moce w produkcji etykiet wielostronicowe typu booklet. Park maszynowy zostaje rozbudowany o drugą szerszą maszynę do produkcji bookletów.

2019

Druk cyfrowy zyskuje nową jakość dzięki najnowszej generacji maszynie cyfrowej drukującej tonerem proszkowym. Maszyna do niskich nakładów szczególnie dla naszych klientów z branży alkoholowej. Wprowadzamy możliwość personalizacji etykiet RFID dzięki nowej instalacji.

2020

Instalujemy panele solarne i rozwijamy produkcję zielonej energii.

2023

Kolejna maszyna drukująca cyfrowo z dodatkową możliwości białego poddruku, pozwala zwiększyć moce produkcyjne i skrócić terminy realizacji.

2024

Uruchomiliśmy nową maszynę drukującą zwiększającą nasze możliwości produkcyjne etykiet Peel off.

Nasza misja

Firma PPU Comex sp. z o.o.  produkuje szeroko rozumiane produkty poligraficzne, szczególnie samoprzylepne o najwyższym stopniu zaawansowania technologicznego.

Jak to osiągamy?

Stosujemy innowacyjne technologie i nowoczesne surowce najwyższej jakości. Równie ważną dziedziną  działalności naszej firmy jest kompletacja i sprzedaż  systemów, sprzętu i wyrobów AI oraz produkcja etykiet RFID .

Wieloletnie doświadczenie

Innowacyjne technologie

Kompleksowa obsługa

Nasza wizja

Celem firmy jest utrzymanie i wzmocnienie pozycji czołowego producenta i eksportera swoich  produktów zarówno do dużych odbiorców korporacyjnych, jak i klientów indywidualnych oraz zajęcie czołowego miejsca wśród europejskich producentów etykiet RFID.

Nasza strategia

Cele, które sobie stawiamy zamierzamy osiągnąć poprzez:

  • Sprawne wdrażanie do produkcji nowych produktów i technologii
  • Ofertę produktów opartą na nowoczesnych rozwiązaniach z zakresu poligrafii
  • Niezawodność i zgodność naszych produktów z wszelkimi wymogami prawnymi obowiązującymi w naszym kraju
  • Wysoką jakość naszych wyrobów
  • Terminową i kompleksową realizację zamówień
  • Konkurencyjną cenę

Gwarantem spełnienia powyższych celów jest wdrożony, utrzymywany i doskonalony przez firmę System Zarządzania Jakością,
zgodny z wymaganiami normy ISO  9001 : 2015.

Polityka Jakości jest zrozumiana i akceptowana przez wszystkich pracowników, którzy aktywnie uczestniczą w realizacji jej założeń a także przeglądana celem zapewnienia jej przydatności.

Polityka jakości

Posiadamy certyfikat ISO 9001 od 2000 roku, a nadzór nad polityką jakości sprawuje pełnomocnik ds. jakości wraz z działem kontroli jakości.

Kontrola jakości

Kontrolerzy sprawdzają raporty produkcyjne i czuwają nad specyfikacjami surowców oraz produktów. Precyzyjnie zdefiniowane procedury kontrolne i wykwalifikowani pracownicy dbają o najwyższą jakość realizowanych zamówień.

System kontroli wizyjnej

Wdrożyliśmy system wizyjny EyeC, który pozwala kontrolować cały produkowany asortyment wyrobów na etapie wytwarzania, jak również podczas ostatecznej konfekcji.  Systemy EyeC Proofiler 400 umożliwiają analizę grafiki i tekstów oraz precyzyjne zbadanie kodów 1D, 2D, Data Matrix, QR przed rozpoczęciem druku. Ultra szybkie systemy EyeC ProofRunner 450 Color wyposażone w kamerę 4K umożliwiają 100% inspekcję błędów drukarskich w tekście oraz w grafice podczas druku. Weryfikują czytelność kodów 1D, 2D, Data Matrix, QR, danych zmiennych, jak również badają zgodność kolorów równocześnie w wielu miejscach etykiety. Kontrola wizyjna na przewijarkach jest możliwa przy prędkościach do 350 m/min. Urządzenie posiada funkcję OCR do sprawdzania serializacji na etykietach i wykrywania m.in. powtórzonych numerów.

Studio DTP i CTP

Posiadamy nowocześnie wyposażone studio DTP, a formy drukarskie przygotowujemy wykorzystując CTP. Dział graficzny pracuje nad projektami klientów w celu uzyskania najlepszych efektów do zadanej technologii. Projekty klientów są analizowane i dostosowywane pod kątem wymagań technologicznych. Sprawdzamy zgodność oraz wielkość kodów kreskowych dla uzyskania najwyższej oceny weryfikacji kodów. Proofy przygotowujemy dla każdej realizacji pod kątem zgodności kolorystycznej oraz czytelności tekstów. Pliki produkcyjne przesyłane są poprzez DTP do działu przygotowania form CTP. Zaletą nowoczesnej technologii CTP jest szybkość i precyzja w przygotowaniu form drukarskich.

Działalność społeczna

Dla właściciela firmy COMEX poza istnieniem w wymiarze gospodarczym istotne jest również funkcjonowanie w społeczności. Od początku działalności firma stara się dostrzegać potrzeby zarówno ludzi jak i instytucji, których funkcjonowanie w warunkach gospodarki rynkowej bez pomocy z zewnątrz byłoby niemożliwe. Pamiętając o tym, co dla narodu najważniejsze – o kulturze –  w roku 2002 Prezes PPU „COMEX” – Paweł Korczak objął mecenatem działalność Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Od tego momentu „COMEX” współfinansuje spektakle jak i bezpłatnie drukuje bilety dla Teatru. Poza stałą współpracą z Wrocławskim Teatrem Współczesnym „COMEX” bierze udział w pomocy dla innych wrocławskich teatrów oraz prowadzi działalność charytatywną wspierając fundacje oraz organizacje typu non-profit.

Nagrody i certyfikaty

Dyplomy COMEX

W czasie 30 lat działalności otrzymaliśmy wiele nagród w różnych kategoriach. Między innymi przyznano nam: Złote Medale Targów Poznańskich za innowacyjne produkty, 6 statuetek Gazeli Biznesu oraz wygraliśmy światowy konkurs XSYS w kategorii druku offsetowego.

Aktualne oferty pracy

Szczegóły oferty znajdziesz w zakładce News
Szczegóły oferty znajdziesz w zakładce News

Praca

Naszą siłą są pracownicy, którzy przyczyniają się do sukcesu COMEX. Jeśli chcesz dołączyć do naszego zespołu wybierz interesujące Cię stanowisko i wyślij nam swoje CV. Jeśli aktualnie nie prowadzimy rekrutacji, a chciałbyś do nas dołączyć, wybierz „Inne stanowisko” i w treści podaj dział i/lub stanowisko gdzie najchętniej chciałbyś pracować. Oferujemy zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, bogaty pakiet socjalny, posiłki pracownicze, ubezpieczenie; miejsce parkingowe oraz pracę w przyjaznych warunkach.

Wyślij CV

Kontakt

Verified by MonsterInsights