Innowacje

Nieustannie się rozwijamy

Nieustannie rozwijamy się i poszerzamy wachlarz innowacyjnych rozwiązań dla naszych klientów. Wyprzedzamy trendy i kreujemy rozwiązania niedostępne wcześniej dla krótkich serii w druku.

Nasz park maszynowy to nie tylko nowoczesne maszyny drukujące. Stawiamy na innowacje i ich łatwą dostępność. Poniżej kilka wybranych możliwości dostępnych dla wszystkich klientów. Jeśli nie odnaleźliście swojego pomysłu na liście – może właśnie nad nim pracujemy, sprawdźcie nas i skontaktujcie się z naszym działem handlowym w celu ustalenia szczegółów.

Etykiety ze ścieżką bezklejową. Klej nakładamy jest po druku tylko w wybranych strefach etykiety (np. góra i dół z klejem, a środek etykiety stanowi ścieżka bezklejowa). Niejednokrotnie w akcjach promocyjnych istnieje konieczność zagwarantowania, że próba odczytania informacji zawartej w etykiecie będzie uwidoczniona, co uniemożliwi wielokrotne jej wykorzystanie (n.p. kodu promocyjnego).

Tym założeniom najlepiej odpowiadają etykiety ze ścieżką bezklejową, w których odczytanie informacji zawartych wewnątrz etykiety wiąże się z koniecznością rozerwania perforacji i braku możliwości ponownego przyklejenia.

Oferujemy ścieżki bezklejowe zarówno dla etykiet jednowarstwowych, jak również w opcjach wielowarstwowych. O szczegóły zapytaj nasz dział handlowy.

Zobacz realizacje

Etykiety z suchym klejem. Specjalny typ kleju nakładamy po druku między dwie warstwy etykiety typu peel&read. Po zerwaniu górnej warstwy nie ma możliwości ponownego jej przyklejenia, bo klej ulega dezaktywacji i otrzymujemy niesamoprzylepny kupon, natomiast dolna warstwa pozostaje przyklejona do produktu.

Wszędzie tam, gdzie zależy nam, aby wierzchnia część etykiety mogła być użyta przez klienta końcowego samodzielnie, po bezśladowym oderwaniu z etykiety nośnej. Idealne rozwiązanie dla kuponów zniżkowych, gdzie kod kreskowy lub zmienny kod alfanumeryczny uprawniający do zniżki wydrukujemy na rewersie warstwy wierzchniej.

Warstwa kleju dezaktywująca się samoistnie w momencie rozdzielania warstw etykiety umożliwia również pisanie po jej powierzchni długopisem lub cienkopisem, co daje możliwość wykorzystania elementu etykiety jako środka dwustronnej komunikacji z klientem.

Zobacz realizacje

Produkcja surowców specjalnych i dedykowanych. Dla nas brak surowca  samoprzylepnego w ofercie producenta to żaden problem. Nietypowa gramatura, surowce wykonane z laminatów oraz łączone z wielu warstw do uzyskania barierowości są dostępne dla wszystkich klientów. Wybierz materiał wierzchni, klej i podkład, a my przygotujemy surowiec – nic prostszego.

Nie ograniczamy naszych klientów do wyboru surowców samoprzylepnych z oferty dostępnej na rynku. Oferujemy pełną gamę surowców niesamoprzylepnych do wykorzystania jako samoprzylepne. Jesteśmy nie tylko drukarnią, ale też producentem surowców oraz dostawcą nietypowych rozwiązań. Produkujemy najbardziej nietypowe surowce samoprzylepne.

Jeśli szukasz rozwiązania dedykowanego, u nas znajdziesz go w ofercie – zgłoś się do nas.

Etykiety z aplikacją czyli jak oszczędzamy czas i pieniądze naszych klientów.

Oferujemy nasze sprawdzone rozwiązania w najprostszej formie do aplikacji. Wasz produkt wymaga bookletu na etykiecie – nic prostszego – dostarczymy 2w1, a etykietowanie nie zajmie więcej czasu niż dotychczas. Na etykiecie głównej konieczna jest dodatkowa mała aplikacja (np. etykieta zapachowa, z ceną lub kod rejestrujący produkt) z możliwością zerwania z zachowaniem trwałości głównej etykiety, a może pod etykietą ma znaleźć się „niespodzianka” (np. naklejki dla dzieci) – ustal z nami szczegóły, a dodatkowe funkcje nie spowodują extra kosztów w czasie aplikacji.

Konieczność dodania dodatkowych funkcji dla etykiety nie musi wiązać się z dodatkowymi kosztami podczas aplikacji. Poprzez łączenie kilku elementów lub kilku naszych produktów (np. bookletu oraz etykiety) klienci nie muszą martwić się o podwojenie czasu aplikacji i wydłużenie własnego procesu produkcyjnego.

Zobacz realizacje

Zabezpieczenia znamy i dostarczamy. Wiemy z jakimi problemami borykają się nasi klienci: podróbki, oznaczenie oryginalności, potwierdzenie braku wcześniejszego otwarcia, przypisanie indywidualnego certyfikatu lub kodu, konieczność użycia plomb gwarancyjnych czy oznaczenie śladów użytkowania. Mamy na to sposoby i doradzamy przy wyborze najodpowiedniejszych rozwiązań.

Oferowane przez Comex zabezpieczenia to nie tylko hologramy, farby specjalne, mikrodruki, personalizacje poprzez kody lub chipy, to również specjalne surowce oraz nadzór nad procesem produkcyjnym. Specjalnie na potrzeby akcji promocyjnych oraz produkcji specjalnych wdrożyliśmy osobne procedury jakościowe. Zlecenia wymagające szczególnego nadzoru prowadzone są z pełnią ewidencją na każdym etapie, a utylizację odpadów poprodukcyjnych potwierdzamy certyfikatami zniszczenia.

Nie tylko dostarczamy zabezpieczenia, ale profesjonalnie nimi zarządzamy.

Zobacz realizacje

Etykiety bez laminacji z zadrukiem odpornym na ścieranie.

Wdrożona technologia druku transparentnej folii od strony przyklejanej do produktu pozwala na stworzenie etykiety, której zadruk jest chroniony przed ścieraniem i działaniem czynników zewnętrznych bez konieczności stosowania laminacji. Rozwiązanie to przekłada się na obniżenie wysokich dotychczas kosztów etykiet laminowanych.

Poza odpornością zadruk zyskuje głębię nasycenia wzmocnioną przejściem światła przez warstwę folii typu clear. Szczególnie polecamy dla klientów których produkty narażone są na mechaniczne uszkodzenia w trakcie transportu lub użytkowania.

Dodatkowo zastosowanie zadruku wykonanego na kleju stanowi zabezpieczenie finalnego produktu przed łatwym podrobieniem.

Etykieta dwustronna bez ograniczeń.  Myśląc o rosnących potrzebach rynku i naszych klientów poszerzyliśmy ofertę o etykiety dwustronnie zadrukowane full Color.

Opakowania szklane lub transparentne mogą wyróżniać się na półce nie tylko dzięki uszlachetnieniom wykonanym na zewnątrz, ale również przebijając ze środka butelki przez dodatkowy druk na rewersje etykiety. Może być to element dodatkowego wyeksponowania produktu lub wykorzystania powierzchni przyklejonej do produktu dla przekazania dodatkowych informacji, które nie zmieściły się na zewnątrz etykiety.

Stosujemy druk zarówno na kleju, jak też wykonujemy najpierw druk na surowcu niesamoprzylepnym, a klej nakładamy dopiero na wykonany wcześniej zadruk, dzięki czemu nie mamy ograniczeń w ilości kolorów drukowanych na każdej stronie etykiety, a do druku etykiet dwustronnych możemy zastosować dowolną kombinację surowców.

Etykiety dwustronne drukowane mogą być również z powodzeniem stosowane jako etykiety promocyjne przyklejane np. do witryn sklepowych czy szyb samochodowych i być elementem prowadzonej akcji promocyjnej lub informacyjnej.

NFC zintegrowane na etykiecie. Popularność systemu NFC skłoniła nas do poszerzenia oferty o integrację NFC z portfolio oferowanych przez produktów.

Tagi NFC stają się coraz bardziej popularne i spotykamy je w wielu miejscach oraz na coraz większej gamie wyrobów, dlaczego nie mogą być na etykietach? Odpowiedź brzmi – mogą i my takie etykiety dostarczamy.

Wyprzedzając Państwa zapytania wprowadziliśmy NFC do naszej oferty i tym samym NFC może być również na Waszych produktach. W celu uzyskania szczegółów zapraszamy do kontaktu z działem RFID

Zobacz realizacje

RFID zintegrowane na etykiecie, bilecie oraz karcie. Systemy RFID nie mają przed nami tajemnic, a z myślą o naszych najbardziej wymagających klientach uruchomiliśmy pierwszą i jedyną w Polsce zintegrowaną linię produkcyjną pozwalającą na aplikację chipa oraz anteny bezpośrednio na etykiecie z dowolnie wykonanym przez Państwa zadrukiem.

Dobieramy rozwiązanie i projektujemy zgodnie z wymaganiami klientów, a po fazie testów wdrażamy do masowej produkcji. Chip oraz antena jest zintegrowana na etykiecie lub innym produkcie, a dzięki pominięciu etapu aplikacji INLAY rozwiązanie jest tańsze niż inne dostępne na rynku.

Oferujemy szeroki wybór rozwiązań. Wyznaczmy trendy w rozwiązaniach RFID dla Twojego biznesu. Szczegóły dostępne w dziale RFID.

Zobacz realizacje

Nasze technologie

COMEX gwarantuje najwyższą jakość oraz dostępność wielu technik druku. Kompatybilne ze sobą i hybrydowe maszyny dają praktycznie nieograniczone możliwości łączenia kilku procesów druku na jednym wyrobie gotowym.

Kontakt

Verified by MonsterInsights