Technologie

Dostępne techniki druku i rozwiązania specjalistyczne

Posiadamy nowoczesny park maszyn drukujących oparty na zasadzie druku z roli na rolę lub z roli na arkusz, jak również maszyny konfekcjonujące oraz wspomagające druk, aplikujące chipy, kleje, folie metaliczne, łączące oraz produkujące surowce samoprzylepne.  Jesteśmy nie tylko drukarnią, ale dostawcą innowacyjnych rozwiązań łączących druk i najnowsze technologie.

Ekonomicznie, wydajnie i efektownie

W technice fleksograficznej farba przenoszona jest na podłoże drukarskie przy użyciu matrycy foto-polimerowej. Technika udoskonalana i oferująca coraz wyższą jakością druku, jednak standardowo wykorzystywana do realizacji prac o mniej skomplikowanej grafice.

Flexo wodne
Druk odbywa się przy użyciu farb wodnych i zalecane jest zabezpieczenie druku lakierem. Często wybierane dla etykiet spożywczych wymagających użycia farb niemigracyjnych.

Flexo UV
Druk odbywa się przy użyciu farb UV, a zadruk może być dodatkowo zabezpieczony lakierem. W ofercie mamy farby UV niskomigracyjne.

Zobacz realizacje

Najwyższa jakość druku dostępna w technologii rolowej

Przenoszenie farby odbywa się poprzez wykonaną z aluminium, powleczoną specjalną emulsją płytę. Druk tzw. płaski. Technika ta charakteryzuje się najwyższą jakością druku, wynikającą z możliwości odwzorowania przejść tonalnych w zakresie 0-100%.

OFFSET często kojarzony jest głównie z drukiem arkuszowym ze względu na powszechność techniki offsetowej w drukach arkuszowych. Comex posiada maszyny rolowe wykorzystujące technikę offsetową i drukujące z roli na rolę.

Druk odbywa się przy użyciu farb offsetowych UV o innych właściwościach niż farby flexograficzne. W celu uzyskania szczegółów zapraszamy do kontaktu.

Zobacz realizacje

Wyrazisty, efektowny i wypukły druk na każdym podłożu

Gwarantuje uzyskanie wyrazistych i nasyconych barw na powierzchniach metalicznych lub transparentnych. Efektowny ze względu na ilość farby i wypukłość drukowanych elementów. Często stosowany do wykonywania poddruku o wysokim kryciu.

W sitodruku do przenoszenia farby wykorzystywany jest specjalny walec wykonany z siatki pokrytej naświetloną emulsją światłoczułą. Ze względu na największą w stosunku do pozostałych technik drukarskich ilość farby przenoszoną na podłoże drukarskie, technika ta stosowana jest często do uwypuklenia lub wyróżnienia pewnych elementów graficznych na etykiecie.

W przypadku zastosowania specjalnych lakierów transparentnych w sitodruku możemy wykonać oznaczenia lub efekty wypukłe, a nawet teksty Braille.

Zobacz realizacje

Metaliczne efekty wytłoczone na zimno lub gorąco

Oferujemy uszlachetnienie etykiety o metaliczne efekty złota, srebra, miedzi i innych barw w doskonałej jakości. Złocenie wykonujemy w jednej linii produkcyjnej lub na osobnej maszynie np. dla etykiet drukowanych cyfrowo.

Hot Stamping

Technologia pozwala na bardzo dobry transfer folii metalicznych na powierzchnię etykiet zarówno w aplach, jak i małych detalach z ostrymi krawędziami.

Polega na przenoszeniu na podłoże drukarskie folii metalizowanych przy zastosowaniu specjalnej matrycy rozgrzanej do temperatury ok. 100 °C.

Dodatkowo występuje efekt przetłoczenia, podnoszący walory estetyczne etykiet.

Cold Stamping

Wydajna i szybka technika zdobienia, pozwalająca na bardzo dobry transfer folii metalicznych w aplach i większych detalach, ale nie polecana do detali małych z ostrymi krawędziami.

Polega na przenoszeniu na podłoże drukarskie folii metalizowanych przy zastosowaniu matrycy polimerowej i specjalnego kleju utwardzonego promieniami UV.

Zobacz realizacje

Uszlachetnienie dla najbardziej wymagających

Wypukłe i widoczne przetłoczenia na powierzchni etykiety są jednym z najbardziej wyrafinowanych sposobów zdobienia i zaznaczenia jakości produktu. Zastosowanie tłoczenia wpływa na podniesienie estetyki etykiety i podkreślenie niektórych elementów graficznych.

Grafikę dwuipółwymiarową na etykiecie uzyskujemy poprzez ściśnięcie matrycą/patrycą surowca, a wykonane tłoczenie ma na celu uwypuklenie i wyróżnienie wcześniej nadrukowanego wzoru (logo, napisu lub innego element zdobniczego).

Polecamy wykonanie przetłoczeń w szczególności na papierach złotych, srebrnych lub czerpanych dla uzyskania niepowtarzalnych efektów końcowych.

Zobacz realizacje

Wysoka jakość dedykowana dla krótkich serii

Jedyna technologia druku bez form drukarskich. Proces druku odbywa się przy niskich prędkościach, ale uruchomienie oraz zmiany projektów graficznych podczas pracy zajmują znacznie mniej czasu jak w pozostałych technikach, co pozwala na oferowanie konkurencyjnych cen dla niskich nakładów.

Toner proszkowy

Technologia polegająca na elektrofotograficznym transferze tonera na powierzchnię surowca przy zastosowaniu podwyższonej temperatury. Zadruk wymaga zabezpieczenia lakierem UV lub laminacją.

Polecamy dla krótkich serii o mniej skomplikowanej grafice drukowanych na papierach lub foliach PP.

Ink Jet UV

Technologia polegająca na utrwaleniu promieniami UV płynnego tonera. Pozwala uzyskać bardzo trwały i wysoko kryjący zadruk, nie wymagający zabezpieczenia lakierem UV.

Oferuje wysoką jakość i możliwość druku na szerokiej gamie surowców samoprzylepnych. Pozwala uzyskać wyraziste i nasycone barwy na powierzchniach metalicznych lub transparentnych. Zadruk jest efektowny ze względu na ilość farby i wypukłość drukowanych elementów.

Szczególnie polecamy dla etykiet ozdobnych wykonywanych na foliach białych i transparentnych typu PE, PP i PET, jak również papierach metalizowanych.

Zobacz realizacje

Wypukły druk alfabetem Braille’a

W roku 2014 doposażyliśmy swój park maszynowy o kolejną maszynę do zadruku alfabetem Braille’a. Urządzenie drukuje zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej 2004/27/EC i nową normą PN-EN 15823:2010 dotyczącą standardu Braille’a na opakowaniach farmaceutycznych.

Odpowiednia konstrukcja maszyny pozwala na bezproblemowe naniesienie tekstu w systemie Braille zarówno na zwykłych etykietach jak również na etykietach peel off oraz booklet bezpośrednio na laminacie bookletu.

Na maszynie jest zainstalowany system FleyeVision do 100% inspekcji nadruku, który pozwala na kontrolę zgodności nanoszonego tekstu z zaakceptowanym przez klienta wzorem oraz kontroluje poprawność samego nadruku. Dodatkowo system generuje raporty z całego przebiegu procesu.

Czytelność wykonanych nadruków Braille potwierdzamy certyfikatami Polskiego Związku Niewidomych.

Zobacz realizacje

Od stickera do bookletu ze zdrapką wewnątrz

Nie ograniczamy klientów w zakresie prowadzenia akcji promocyjnych i realizujemy najbardziej wyrafinowane pomysły.

Oferujemy Państwu możliwość wykonania wszelkiego typu etykiet promocyjnych od najprostszych stickerów po skomplikowane etykiety wielostronicowe również ze ścieżkami bez kleju przeznaczone do akcji promocyjnych wymagających np. zastosowania personalizacji etykiety z zabezpieczeniem farbą zdrapkową. Personalizacja możliwa jest na dowolnej stronie, również na stronie z klejem.

Oddajemy do Państwa dyspozycji bogaty park maszynowy oraz nasze wieloletnie doświadczenie w zakresie druku etykiet samoprzylepnych we wszystkich kategoriach, w tym: etykiet typu sandwich, peel off, etykiet z aplikacją, etykiet wielostronicowych (bookletów) oraz wszelkich innych umożliwiających sprawne i skuteczne przeprowadzenie akcji reklamowych lub promocyjnych.

Zobacz realizacje

Projektowanie i produkcja tagów oraz etykiet RFID.

Zapraszamy na naszą stronę COMEX RFID w celu zapoznania się z naszą ofertą RFID.

RFID

Produkujemy etykiety RFID m.in. w standardach EPC Gen2,  Mifare, NFC. Etykiety logistyczne, inwentarzowe, do bibliotek. Etykiety specjalne: winiety, plomby elektroniczne.

Automatyczna identyfikacja

Dostarczamy drukarki przemysłowe, drukarki ink-jet, etykieciarki, czytniki kodów kreskowych i RFID, kolektory. Projektujemy i dostarczamy systemy automatycznej identyfikacji, technologia kodów kreskowych i RFID.

Zobacz realizacje

Strefy z klejem dopasowane do potrzeb

Klej tylko na krawędziach, połowa etykiety bez kleju, strefa bez kleju, klej nałożony selektywnie, a to wszystko w połączeniu ze specjalnym surowcem lub laminatem to tylko opcje z jakich mogą skorzystać nasi klienci. Nie ograniczamy się do utartych szablonów.

Oryginalne rozwiązania wymagają specjalnych rozwiązań oraz nowoczesnych maszyn. Posiadamy maszynę do aplikacji kleju w tym również możliwość aplikacji kleju selektywnie.

Oferujemy laminaty i surowce oryginalnie oferowane jako bez kleju w opcji samoprzylepnej lub klejem selektywnym. Strefy oraz rodzaj kleju dobieramy wspólnie z klientem. Sprostamy nawet najbardziej wyszukanym kombinacjom surowców do wykonania.

Zobacz realizacje

Surowce samoprzylepne bez ilości minimalnych

Unikalny park maszynowy pozwala nam nie tylko drukować etykiety na gotowych surowcach samoprzylepnych, ale również produkować własne kompozycje surowców samoprzylepnych dostosowanych do wymagań naszych klientów.

Surowce specjalne wykonujemy bez określenia ilości minimalnych i z krótkim terminem dostępności. Mamy możliwość aplikacji klejów, silikonowania oraz łączenia kilku surowców ze sobą.

Korzystamy ze sprawdzonych dostawców klejów oraz surowców (papierów, folii, laminatów) bez kleju, aby przygotować najwyższej jakości surowce samoprzylepne.

Obsługiwane branże

Obsługujemy ponad 600 klientów z Polski i zagranicy, a ofertę przygotowujemy w oparciu o indywidualne wymagania klienta. Sprawdź naszą ofertę dla wybranej branży.

Kontakt

Verified by MonsterInsights